12 Temmuz 2009 Pazar

Pek Sevgili Alışveriş Severler;

İşsiz zamanlarımda buralarda yakınıp durdum. Sizlerin pozitif enerjisinin de katkısı olduğuna inandığım bir iş buldum haziran ayında. Yine aynı sektördeyim fakat şimdi hayal ettiğim işi yapıyorum.
Çalışmaya başladığım ilk hafta sabah 07:30'da kalıp işe gidiyordum. Gece 00:15'te evin yolunu tutuyordum. Bu iki buçuk hafta böyle devam etti. İnsanlıktan çıkmış bir halde ama mutlu uyuyordum çünkü tekrar çalışıyordum ve de ilk defa el attığım bir işte daha 2. haftamda tebrik alıyordum.
Üçüncü hafta işe gittiğimde koordinatörlüğünü yaptığım programın tatile girdiğini sürpriz bir şekilde öğrendim -televizyoncuyum-
Program tatilse ben de tatildim; resmen çöktüm...
Performans değerlendirmesi yapan pek sevgili Haber Müdürüm beni Bodrumda başlayan iki adet yaz programının Ankara Sorumlusu yaptı.
Maraton yine başladı ama daha makul saatlerde: Sabah sekizde kalkıyorum, dokuzda işte oluyorum. Saat on bire kadar yayına hazırlık yapıyorum; on bir buçukta yayına giriyorum. Sonra da öğle yemeği... Yemekten dönünce ertesi günün konu araştırmalarını yapıp mail olarak sunuculara gönderiyorum, bu zaman diliminde de haber merkezinde yardıma ihtiyacı olan biri varsa onlara yardım ediyorum. Bu işler sürerken akşam yayını için de hazırlık yapıyorum. Saat 20:10 oldu mu yayın vakti geliyor. Rejiye çantamı da alıp iniyorum ki yayından hemen sonra eve kaçabileyim. 21:00'da yayın bitiyor. Araç eve bırakıyor. Duşa girip ertesi günün kıyafetlerini hazırladıktan sonra da uyuyorum. Benim bir haftam böyle geçiyor.
İşteyken buralara bir şey yazma imkanım ya da internette araştırma yapma imkanım yok. Açık ofiste çalışıyorum, bilgisayarlar herkesin kullanımına açık. Kendime ait bir account'um yok, olsa bile ben yokken birileri başına oturup haber yazmaya başlayabiliyor. Yani mail adresin açıkta kaldıysa ve de acilen bir yerlere koşuşturman gerektiyse mail adresindekileri okumamak, bilgisayarın başına geçen kişinin vicdanıyla alakalı.

İşte böyle...

Ben de böyle bir işi kapmışken ve de henüz gençken çok çalışmanın bir zararı dokunmayacağından sesimi çıkartmıyorum. Hem de üç kuruş maaşa... Ama olsun...
Dilek dilerken bir yerlerden eksik diliyorum galiba...

Bu arada fotoğraf makinemin pil sorununu hala çözebilmiş değilim. Türkiyede satışı olmayan bir pil kullanıyorum. Yurt dışındaki arkadaşlarımın vicdanına bağlı olarak bir pil bekleme sürecine girdim. Fotoğraf çekmeden de yazı eklemek çok yavan geliyor açıkçası, bir de alışveriş yapamıyorken bir şeyler karalamak çok gerekli de gelmiyor. Yeni siteler ekleyebilirim, evet... Ama denemeden eklemek beni açıkçası huzursuz ediyor.


İşte böyle kızlar.
Hepinizi öpüyorum.

Sevgiler...

Not: Alışveriş yapar yapmaz sizleri haberdar edeceğim :)

9 yorum:

beetlejuice dedi ki...

Araştıran, senin adına çok sevindim. 3 kuruş değil 1 kuruş bile kazansa, insanın sevdiği ve takdir gördüğü bir işte çalışması çok büyük şans. Umarım iş konusunda istediğin herşey gelir seni bulur. Alışveriş mi? Boşveeer:)

Fashioncholic Girl dedi ki...

umarım en yakın zamanda rahata kavuşur ve pil sorununu çözersin :)

Tuğçe dedi ki...

Selam,
Severek çalıştığın bir işin olduğu için -şimdilik az da kazansan- ne mutlu!
Kolaylıklar diliyorum...
Sevgiler

Araştıran dedi ki...

BeetleJuice;
Desteğin için çok teşekkür ederim. Çok haklısın aslında, ben de şansımın farkındayım ama bazen şartlar zorluyor beni. Bu da tuzu biberi olsun.

Fashioncholic Girl;
Pil sorununu bir an önce çözmeyi ben de çok istiyorum :)

Tuğçe:
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim :)Çok kazandığım günler yakın olur umarım :)

Hepinize Sevgiler...

Adsız dedi ki...

kuzum hayırlı olsun yeni işin.gençken çalış sonra rahata erersin böcüğüm.burayı da çok ihmal etme ama yaa :( o zaman dilek doğru bir şekilde benden gelsin :P Allah'ım kuzum sevdiği işinde uzun yol kat etsin,bu yolları geçerken keseciği de dolsun taşsın.Amin :)))

xoxo

Burcu dedi ki...

Yazdıklarını okurken kendimi gördüm birden.. Öyle ki sabah işe gelip akşam 8'e kadar çalışıp sonra eve gidip uyumaktan başka yaptığım birşey yok, hem de 3 kuruşa :)
Bir de cumartesi pazar çalışmak da cabası..
olsun napalım bir işimiz olduğu için şükretmekten başka yapacak bişey yok :))
Bu zorlu günlerinde sana kolaylıklar diliyorum..

zeynep dedi ki...

Meğer hepimiz aşırı çalış-az para kazan düzeninin köleleriymişiz :)
Ben de aynı durumdayım, gençken çalışmalısın bunlar sana tecrübe=kendine güven=nakit olarak geri dönecek diyorum ama yaptığım iş ve iş yerindeki insanlar beni törpülemeye devam ediyor. sadece göz altı kırışıklıklarımı ve torbalarımı engelleyecek bi kreme çalışmaya başlıycam sanırım yakında :)
yine de şükür ki sağlıklıyız, aslında şanslı azınlıktanız, az kazanıyoruz dediğimiz paralar kime göre?
seni tekrar görmek çok güzel, pek şükür halimize :)

Amethyst dedi ki...

Siteni bir süredir takip edemiyordum şimdi okuyunca çok sevindim iş bulmana.İlk zamanlar herkesin sıkıntılı geçiyordur muhtemelen.Çok kazandığın ve daha az çalıştığın günler yakındır umarım:)

Araştıran dedi ki...

Mubi, Burcu, Zeynep ve Amethyst... Çok teşekkür ederim :)