12 Ekim 2010 Salı

Bir Uyarı: Powder Puff Sitesi Hakkında

Meraklı Yengeç'ten gelen bir uyarıyı sizlerle paylaşmak istiyorum:Sevgili Araştıran,

Sana bu konuyu özellikle bildirmek istedim ki ve sen ya da bir başkası bu siteden alışvreiş yapmayı düşünmesin. Powderpuff sitesinden 15 haziran 2010 tarihinde iki ürün istedim ve tutarı 41 GBP yaklaşık 100 TL civarına denk geliyordu. Sagepay aracılığıyla ödeme kabul ediyorlar ve ben de bu siteden, siparişimin başarılı olduğunu, ürünler gönderilene kadar paranın çekilmeyeceğine dair mail aldım. Daha sonraki ay kredi kartıma ekstreme bakınca bu parının tahsil edilmiş olduğunu gördüm, sonuçta yurtdışından geliyor biraz bekleyeyim diye düşündüm fakat ne gelen var ne giden. Defalarca mail attım. Sagepay sitesine mail attım fakat onlar ilgilenmiyorlar. Powderpuff defalarca yazdım ya ürünleri gönderin ya paramı iade edin diye nihayetinde 18 Ağustos'ta ürünlerin 48 saat içinde gönderileceğine dair bir yanıt verdiler işte o zamandan beri ne ürün var, ne de tekrar yazdığım maillere cevap var. Giden gitti önemli değil artık ama en azından bundan sonra sipariş vermeyi düşünenler için uyarmak isterim senin aracılığınla.

Teşekkürler
 
 
 

4 yorum:

seyma dedi ki...

daha önce hiç duymamıştım.site baya özenli hazırlanmış gibi duruyo aslında ilk bakışta.teşekkürler uyarı için.ben böyle zamanlarda sitenin adıyla reviews yazıp aratıyorum.şikayet falan varsa çıkıyo tavsiye ederim

casey23 dedi ki...

merhaba!! ben de powderpuff sitesiyle ilgili benzer bir sorun yaşadım.. ben de sanırım yaklaşık 70-80 tl'ye yakın bir sipariş verdim. Evet adamlar sagepay ile çalışıyorlar, ancak sagepay de paypal gibi hemen parayı çekiyor. Ancak paypal gibi paranın peşinden koşmuyorlar. Ben sanırım mayıs sonunda (veya haziran başında) verdiğim siparişle ilgili ne kadar yazışma yaparsam yapayım ne yanıt aldım, ne de olumlu bir geri dönüş yaptılar.. ben de aynen meraklı yengeç'in yaptığı gibi giden gitti dedim vazgeçtim... ki 3 ay sonra eylülde siparişim geldi!! komik ama gerçek! yine de tabi ki bu kadar takipsiz bir siteden ben de alışveriş yapılmasını kesinlikle önermiyorum!!

petek dedi ki...

bu siteyi bilmiyorum daha önce duymadım alışveriş yapmadım ama neden hiç ptt den yada bizden kaynaklanan bir sorun olup olmadığını araştırmadan direk siteyi suçladın yada acaba ptt den kaynaklı bir sorun var mı diye araştırdın mı merak ettim 4 yıla yakındır envai çeşit siteden alışveriş yaptım bir sorun çıktığında hep sebebi bizmi ptt den kaynaklandıda ?

petek

meraklı yengeç dedi ki...

sevgili araştıran mailimi yayınladığın için çok teşekkür ederim, ancak bugün okuyabildim. Bu ay başında paramı yatırmışlardı kredi kartıma bunu da ayrıca belirtmek isterim. Bu Petek'in dediği gibi PTT kaynaklı bir problem değildi. Paramı aldığıma sevindim ama bu siteden tekrar sipariş vermeyeceğim.

Sevgili araştıran son bir sorum daha olaccak son zamanlarda bazı sitelerden okuğum kadarıyla www.asos.com adresinden alışveriş yapanlardan da buraya geldiğinde şu kadar lira gönderim ürünlerinizi yollayayım diye birtakım adamlar arıyorlarmış senin bu konu ile ilgili bir bilgi var mı. Teşekkürler.